TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu’na Ziyaret

Kamu iletişimi ve kurumsal ilişkilerin bir disiplin olarak tanınmasının yanı sıra geliştirilmesini de amaçlayan KİYED üyeleri, Derneğin kuruluşunun ardından kamu kurumlarını ziyaret etmeye başladı. Üyeler 14 Ocak tarihinde TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu ile bir araya gelerek hem KİYED hakkında bilgi verdi hem de kamu iletişimi ve kurumsal ilişkiler alanında faaliyet gösteren profesyonellerin karşı karşıya kaldığı sorunlara değindiler.

TBMM’ye girişler için yakın zamanda kaldırılan serbest kart uygulamasının yeniden gündeme alınması talebini paylaşan üyeler, yasama uzmanlarınca KİYED üyelerine ve bu alanda çalışmaya başlayan genç profesyonellere yasama süreçleri hakkında eğitim verilmesi önerisini de Neziroğlu’na iletti.

Eğitim önerisini memnuniyetle karşılayan Neziroğlu, bunun TBMM ve özel sektör arasındaki iletişimi geliştirmek için önemli bir araç olabileceğini kaydetti.

 

HAKKIMIZDA

“Yaşanan küresel ve toplumsal değişikliklerle birlikte temsili demokrasinin yerini katılımcı demokrasi ve yönetişimin alması, kamunun ve iş dünyasının çalışma dinamiklerini, dolayısıyla kültürünü değiştirdi. Bu değişim, “kamu iletişimi ve kurumsal ilişkiler”i bir disiplin olarak tanımlama gerekliliğini doğurdu.

Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği (KİYED), bir sivil toplum kuruluşu olarak...” devamı için tıklayınız.

E-BÜLTEN