Emine Nur GÜNAY Ziyareti

Paydaşlarının katkısıyla kamu yararı doğrultusunda çalışmalar yapmak üzere faaliyetlerine başlayan KİYED üyeleri, kamu kurumlarının politika belirleme ve karar alma süreçlerinin geliştirimesine katkı sunmak amacı doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

KİYED üyeleri bu kapsamda Başbakan Başdanışmanı ve Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ile TBMM’de bir araya geldi. Derneğin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında Günay’a bilgi veren üyeler, Başbakanlık ve KİYED arasında bir komisyon kurulması önerisini paylaştılar. Mevzuatta öngörülebilirlik, kamuda şeffaflık, mevzuat hazırlama süreçlerine etkin katılım ve bürokrasinin azaltılması konusunda böyle bir komisyon kurulmasının önemli kazanımlar sağlayacağını ifade eden KİYED üyeleri, komisyonun bir reform süreci izleme heyeti gibi işlev görebileceğini belirttiler.

Öneriyi memnuniyetle karşılayan Günay ise böyle bir komisyon için KİYED’in bir model hazırlayarak sunması halinde kendilerinin konuyu değerlendirebileceklerini kaydetti.

HAKKIMIZDA

“Yaşanan küresel ve toplumsal değişikliklerle birlikte temsili demokrasinin yerini katılımcı demokrasi ve yönetişimin alması, kamunun ve iş dünyasının çalışma dinamiklerini, dolayısıyla kültürünü değiştirdi. Bu değişim, “kamu iletişimi ve kurumsal ilişkiler”i bir disiplin olarak tanımlama gerekliliğini doğurdu.

Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği (KİYED), bir sivil toplum kuruluşu olarak...” devamı için tıklayınız.

E-BÜLTEN