Pelin Mavili

Sayman

1981 Bursa doğumlu Pelin Mavili, General Elektrik Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Politika Direktörü olarak görev yapmaktadır. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun olan Mavili, Almanya’da Erfurt Üniversitesi Willy Brandt Kamu Politikası Okulundaki Yüksek Lisans programından birincilikle mezun olmuştur.

General Elektrik’e katılmadan önce PepsiCo Türkiye’de Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak şirketin yiyecek ve içecek portfoyü için görev yapmıştır. Daha öncesinde merkezi Paris’te yerleşik uluslararası iş dünyası kuruluşu olan Milletlerarası Ticaret Odası’nın (ICC) Türkiye Direktörlüğünü yürütmüştür. İş tecrübesi ayrıca, Türkiye’nin en geniş tabanlı iş dünyası kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Uluslararası İlişkiler Müdürlüğünü de kapsamaktadır.

General Elektrik Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Politika Direktörü görevinde, şirketin politika önceliklerini belirlemenin ve resmi kurumlar ile ilişkilerini yönetmenin yanı sıra hükumet, politika, mevzuat ve satış projeleri konularında üst yönetime danışmanlık vermektedir. Mavili bu göreve, kamu kurumları, bakanlıklar, yerel ve uluslararası iş dünyası kuruluşları ile ilişkileri kapsayan 10 yıllık bir tecrübeyi ve kamu politikası alanında kuvvetli bir akademik geçmişi beraberinde taşımıştır.

Evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Tepe Prime Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 266 D: 79 A- Blok Çankaya- ANKARA
kiyed@kiyed.org

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.