Yasemin Erkut

Başkan

1980 doğumlu Yasemin Erkut, Ocak 2014’den bu yana Mey|Diageo Kurumsal İlişkiler Departmanı Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bu görevinde departman lideri olarak kamu iletişim stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanmasının yanı sıra kurumsal iletişim ve iç iletişim alanlarındaki projeleri de yönetmektedir.

Lise öğrenimini Norveç Kraliyet bursuyla Norveç’te bulunan Red Cross Nordic United World College’da tamamlayan Erkut, lisans derecesini Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi dallarında burslu olarak ABD’de Mount Holyoke College’dan almıştır. 2002 yılında ABD Kongresi’nde Demokrat Parti Başkanlık Ofisinde görev alan ilk Türk olan Yasemin Erkut, American University’de de burslu olarak Uluslararası Ticaret eğitimini tamamlamıştır.

Türkiye’ye döndüğünde ABD Büyükelçiliği’nde ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi, karşılıklı yatırımların arttırılması ve kamu ile ilişkiler alanlarında 9 yıl süreyle kıdemli danışman olarak görev yapmıştır. Bu görevinin ardından Herbalife International’da Devlet ve Kurumsal İlişkiler Bölge Müdürü pozisyonunda Azerbaycan, Yunanistan ve Türkiye’deki çalışmalardan sorumlu yönetici olarak profesyonel hayatına devam etmiştir.

Aralarında Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), İngiliz Ticaret Odası, İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği ve TOBB Gıda ve İçecek Meclisi’nin de olduğu çeşitli platformlarda ve komisyonlarda şirket temsilcisi olarak görev alan Yasemin Erkut, kurucu üyesi olduğu Kamu İletişimi ve Kurumsal İlişkiler Yönetimi Derneği’nin 2017 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Tepe Prime Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 266 D: 79 A- Blok Çankaya- ANKARA
kiyed@kiyed.org

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.