Burcu Önem

Üye

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği mezunudur. Novartis Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Novartis Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüten Nihan Burcu Önem, 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve kariyerine Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nda Proje Yöneticisi olarak başlamıştır. Daha sonra Kalite Mühendisi olarak önce Bursa’da faaliyet gösteren Ototrim Panel Sanayi firmasında ardından ise Siemens’te Ulaşım Sistemleri bölümünde çalışmıştır. Ardından 9 yıl boyunca Siemens Kurumsal İlişkiler departmanında devletle ilişkiler alanında görevler üstlenmiştir. 2015 yılında Siemens Healthcare şirketine Kamu İlişkileri Müdürü olarak atanmıştır. 2017 – 2020 yılları arasında Vodafone’da Kamu İlişkileri Kıdemli Müdürü olarak görev almıştır. Kariyer hayatı boyunca sağlık, telekomünikasyon, enerji gibi devlet-özel sektör etkileşiminin yoğun ve stratejik düzeyde gerçekleştirildiği alanlarda kamu ilişkilerini yönetmiştir. Devletle kurulan ilişkilerin yanı sıra sektörel ve uluslararası kuruluşlar, STK’lar ve endüstriyel ekosistemler gibi paydaşlar ile ilişkilerin de koordinasyonunu gerçekleştirmiştir.


Hükümet ilişkileri, Türk kamu yönetimi ve mevzuat süreci başta olmak üzere kurumsal ilişkiler alanında önemli bilgi ve tecrübe birikimine sahip olan Önem, kariyerini devam ettirirken bir yandan da 2020 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Hukuku yüksek lisans programını tamamlamıştır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Related Blog

Dilek Emil

Yasemin Yaşa Erkut

Kutluhan Olcay