Eser Özdil

Üye

Enerji güvenliği ve jeopolitik riskler, doğal gaz piyasası ve enerji sektörüne ilişkin uluslararası konferanslarda sunumlar yapmakta, çeşitli düşünce kuruluşları ve dergiler için yazılar kaleme almaktadır.

GLOCAL Group’un kurucusu olan Eser Özdil kamu ve kurumsal ilişkiler, ticari diplomasi, strateji ve iş geliştirme, birleşme ve satın almalar, yönetim danışmanlığı hizmetleri vermektedir. Özdil, 2012 ve 2020 yılları arasında Ankara merkezli Petrol ve Doğal Gaz Platformu Derneği’nin (PETFORM) Genel Sekreterliğini yapmıştır. Türk petrol ve doğalgaz endüstrisinin en etkili sektörel organizasyonlarından biri olarak kabul edilen PETFORM, çok uluslu şirketlerden Türk holdinglerine kadar 50’nin üzerinde enerji şirketini çatısı altında bulundurmaktadır. Özdil PETFORM Genel Sekreteri olarak, özel sektör ve kamu kurumları arasındaki iletişimin koordinasyonunu üstlenmiştir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Avrupa Enerji Tacirleri Federasyonu (EFET) ve ICIS Heren ortaklığında PETFORM tarafından yürütülen AB destekli TRGas-Hub projesinin koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

Özdil, Akdeniz için Birlik (UfM), Avrupa Birliği, Dünya Bankası, OECD, IEA, EFET ve IGU gibi birçok uluslararası kuruluşlar nezdinde enerji sektörünü temsil etmiştir. Sn. Özdil, enerji güvenliği ve jeopolitik riskler, doğal gaz piyasası ve enerji sektörüne ilişkin uluslararası konferanslarda sunumlar yapmakta, çeşitli düşünce kuruluşları ve dergiler için yazılar kaleme almaktadır.

Özdil, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülen küresel kamu diplomasisi programı IVLP katılımcısı, BMW Vakfı Sorumlu Liderler Ağı Üyesi, Türk-Amerikan İş Konseyi LNG Çalışma Komitesi Üyesi ve Atlantic Council araştırmacısıdır.

Related Blog

Dilek Emil

Yasemin Yaşa Erkut

Kutluhan Olcay